Ota yhteyttä

Susanna Uittomäki
Toiminnanjohtaja

Yhdistyksen yleinen toiminta ja kehittäminen, sidosryhmäyhteistyö, opinnäytetyöt, varainhankinta, materiaalituotanto, media

susanna.uittomaki@kapy.fi
045 326 0980

Sanna Rantanen
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori

Tukihenkilöpyynnöt, vertaistukiryhmät, perheviikonloput ym. tukitapahtumat

tuki@kapy.fi
sanna.rantanen@kapy.fi
045 652 4395

Johanna Väkeväinen
Viestintäkoordinaattori

Yhdistyksen viestintä ja tiedottaminen. KÄPY-lehden toimitus. Jäsenpalvelut. Ammattilaisten ja yksityishenkilöiden tukikirjatilaukset. Tuotetilaukset.

johanna.vakevainen@kapy.fi
045 146 2456

Tukipuhelin

keskiviikkoisin klo 9-11 ja 12-14 puh. 045 325 9595

Surevan kohtaaminen-hanke (2018-2020)

surevankohtaaminen.fi

Projektipäällikkö Anne Viitala
anne.viitala@surevankohtaaminen.fi
050 567 0352

Viestintävastaava Maiju Hirvonen
maiju.hirvonen@surevankohtaaminen.fi
045 6422 458

Hankesuunnittelija Taru Oulasvirta
taru.oulasvirta@surevankohtaaminen.fi
045 617 9557


KÄPY ry:n hallitus 2018–2020

Puheenjohtaja

Leena Vilkka
Hyvinkää
040 7627 650
leena.vilkka@biofilos.fi

Hallituksen jäsenet

Kirsi Hyväri, Lahti, puh. 040 963 9700,  kirsi.hyvari@kolumbus.fi
Markku Karjula, Lahti, puh. 040 168 1511, mkarjula@gmail.com
Anita Karttunen, Helsinki, puh. 0400 995 529,  anita.karttunen@gmail.com
Ruut Kaukinen, Vantaa, puh. 044 348 1575ruut.kaukinen@gmail.com
Tuuli Lahti, Turku, puh. 050 591 8307, tuuli.lahti@gmail.com
Kai Taulasto, Lempäälä, puh. 045 227 8488, kai.taulasto@gmail.com